воскресенье, 20 ноября 2016 г.

Найкоротший день у році – день зимового сонцестояння

21 і 22 грудня – найкоротші дні в році, а ніч з 21 на 22 – найдовша. Це дуже важлива ніч не тільки з точки зору астрономії, а й вагома точка відліку, коли відбувається своєрідний енергетичний перелом, очищення й прощання зі старим.
Цей  потужний момент називають сонцеворот або зимове сонцестояння.
З цього часу починається поступове збільшення дня.
І досі багато хто вважає: 3 доби до 21 грудня і 3 після – до 24 числа – це енергетично заряджений час, найкращі дні в році, коли можна змінити свою долю, переродитися так само, як і Сонце, відкинути все зайве, старе і дати початок новому.
Зимове сонцестояння з погляду астронома – це «явище», коли 2 небесні тіла містяться на певній відстані одне від одного. Під час зимового сонцестояння в північній півкулі Землі Сонце найменший час залишається над горизонтом, займаючи найнижчу позицію над обрієм. У моменти сонцестоянь Сонце у своєму видимому русі по екліптиці найбільше віддаляється від небесного екватору і досягає найбільшого схилення, північного або південного.
У такому положенні сонячний диск затримається впродовж трьох днів (звідки й походить власне назва «сонцестояння») – і вже, починаючи з неділі, поступово підніматиметься над горизонтом, – його «небесний шлях» збільшуватиметься, а світовий день почне прибувати – Сонце повертає на весну, дні збільшуються, Сонце вступає в знак Козерога, починається астрономічна зима.
По всесвітньому часу в північній півкулі зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня, а літнє – 21 червня. У південній півкулі – навпаки.

суббота, 15 октября 2016 г.

31 ЖОВТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЧОРНОГО МОРЯ

Святкування Міжнародного дня Чорного моря започатковано як громадсько-політична акція з нагоди ухвалення Конференцією міністрів довкілля, що відбулася 30-31 жовтня 1996 року у м. Стамбулі, Туреччина за участю представників Республіки Болгарії, Грузії. Румунії, Російської Федерації, Республіки Туреччини та України Стратегічного плану дій для відновлення і захисту Чорного моря. Відтоді, країни – учасниці Конвенції про захист Чорного моря від забруднення відзначають Міжнародний день Чорного моря щорічно.

 Знаковою подією цього року стало відзначення 20-ї річниці з нагоди підписання Міністерської декларації щодо Чорного моря, яке відбулось під час наради міністрів довкілля Причорноморських країн, присвяченій захисту морського середовища, 7 квітня 1993 року в м. Одесі, Україна.
Україна відіграє провідну роль у процесі формування регіональної політики щодо Чорного моря та бере активну участь у діяльності керівного органу Конвенції про захист Чорного моря від забруднення (Бухарест, 1992) – Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, представлена у складі консультативних, робочих та допоміжних органів цієї Комісії.

Відзначаючи нагальність збереження природної спадщини для майбутнього і прийдешніх поколінь, Міністерство екології та природних ресурсів України зазначає, що чисте Чорне море – це не лише запорука сталого соціально-економічного  усього Чорноморського регіону, а й добробут мільйонів людей.

четверг, 18 августа 2016 г.

Календар святкових дат, що мають відношення до географії

11 січня - День заповідників і національних парків

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого - День бабака

Кожна друга неділя березня - День працівників геодезії і картографії

14 березня - Міжнародний день річок

21 березня - День весняного рівнодення.

22 березня - Всесвітній день водних ресурсів.

23 березня - Всесвітній день метеорологі.

22 квітня - Міжнародний день Землі.

3 травня - День Сонця.

22 травня - Міжнародний день біологічного різноманіття.

24 травня - Європейський день парків.

5 червня - Всесвітній день навколишнього середовища

8 червня - Всесвітній день океанів.

17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою.

21 червня - День літнього сонцестояння.

11 липня - Всесвітній день народонаселення.

9 серпня - Міжнародний день корінних народів світу.

16 вересня - Міжнародний день охорони озонового шару.


21 вересня - Міжнародний день миру.

23 вересня - День осіннього рівнодення.

27 вересня - Всесвітній день туризму. останній тиждень вересня-Всесвітній день моря.

4 жовтня - Всесвітній день тварин.

6 жовтня - Всесвітній день охорони місць проживання.

31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря.

16 листопада - День географічних інформаційних систем (ГІС).

11 грудня - Міжнародний день гір.

18 грудня - Міжнародний день мігранта.

22 грудня - День зимового сонцестояння.

четверг, 9 июня 2016 г.

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою

  17 червня 1994 року в м.Париж, Франція, була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням та посухами, яка набрала чинності 26 грудня 1996 року. Метою Конвенції ООН є консолідація світових зусиль для боротьби з різними видами деградації земель під впливом природних та антропогенних чинників.
  В рамках Конвенції, опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників. Саме тому, сторонами Конвенції на сьогодні є 193 країни світу. Відтоді щорічно 17 червня в світі відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою.
  Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою покликаний звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі. Цей процес змушує бити тривогу багатьох вчених, оскільки він загрожує навколишньому середовищу нашої планети.
  Для України ця проблема є дуже актуальною і проявляється переважно у областях степової зони. Землі країни зазнають суттєвого впливу деградаційних процесів, серед яких найбільш масштабними є ерозія, забруднення, підтоплення територій. Винос поживних речовин з ґрунтів в землеробстві постійно перевищує їх надходження, а щорічні втрати гумусу становлять 0,65 тон на гектар.
Високий рівень розорюваності угідь, в тому числі на схилах, значне розширення посівів просапних культур та практично повне припинення виконання комплексу робіт по захисту ґрунтів, порушення системи обробітку ґрунту приводить до погіршення стану земель. В результаті використання важкої техніки відбувається ущільнення ґрунту, розвиваються ерозійні процеси, надмірне використання добрив призводить до засолення ґрунтів.
Ефективними заходами боротьби з опустелюванням, деградацією земель та антропогенним впливом на навколишнє природне середовище являється збільшення лісистості, розробка проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни, а також встановлення водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.

суббота, 23 апреля 2016 г.

15 травня - Міжнародний день захисту клімату

Святкується у зв'язку з проголошенням метеорологами необхідності захисту клімату як ресурсу для добробуту нинішніх і майбутніх поколінь. Клімат, погода, природні катаклізми роблять істотний вплив на продовольчу, життєву, майнову безпеку, на водні ресурси, відпочинок і стійкий розвиток всіх країн.
     У конференції, що пройшла в грудні 2007 року на острові Балі, організатором якої виступив уряд Індонезії, взяли участь представники більше 190 країн, спостерігачі від міжурядових та неурядових організацій та представники засобів масової інформації.
     15 грудня 2007 була прийнята "Балійська дорожня карта" про початок переговорів щодо нової угоди. А незадовго до цього здавалося, що всі зусилля марні… Неможливість досягти угоди, постійні суперечки, загроза вето і перенесення засідань довели до сліз виконавчого секретаря Рамкової конвенції Іво де Бура.
     «Кожен має бути готовий до того, щоб піти на компроміс, в ім’я поваги і до інших, в ім’я порозуміння», - зазначив генсек ООН Пан Гі Мун.
      Груднева конференція 2007 року стала кульмінаційним моментом, завершальним історичним дванадцятимісячним періодом переговорів з проблеми зміни клімату.
     Було підписано міжнародне комюніке, що закликає світових лідерів розробити політику та вжити заходів, що дозволяють торгово-промисловому сектору знизити емісію вуглекислого газу, і пом’якшити кліматичні зміни.
     Сучасна наука не дає точних відповідей щодо можливості і термінів настання різких і катастрофічних змін клімату в разі подальшого підвищення температури. Однак своєчасна і активна діяльність з пом’якшення наслідків зміни клімату, що істотно знизить витрати, пов’язані з процесом адаптації.

суббота, 19 марта 2016 г.

22 квітня – Міжнародний День Землі



22 квітня - Міжнародний День Землі - свято чистої води, чистої землі, чистого повітря. День нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина повинна задуматися над тим, що ЗЕМЛЯ потребує турботи й захисту. Цей день покликаний об'єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища , нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі і захисті. Ця проблема не має територіальних кордонів та мовних бар'єрів

З метою просування сталого управління і збереження лісових ресурсів Генеральна Асамблея ООН на вісімдесят третьому пленарному засіданні 20 грудня 2006 оголосила 2011 рік Міжнародним роком лісів і призвала уряди, систему ООН, відповідні неурядові організації, приватний сектор та інші суб'єкти докладати всі зусилля для підвищення поінформованості громадськості та розвивати програми з раціонального використання, збереження та сталого розвитку лісів.

вторник, 23 февраля 2016 г.

Всесвітня кампанія Година Землі 2016

      У суботу 19 березня 2016 року о 20:30 люди у всьому світі вимкнуть світло на одну годину, Годину землі, щоб показати необхідність об'єднаних дій для боротьби зі зміною клімату.
Мета акції - привернути увагу до проблеми зміни клімату, а саме вимкнути світло на одну годину, щоб показати необхідність об'єднаних дій із людьми зі всього світу для боротьби зі зміною клімату.
До Міністерства екології та природних ресурсів України звернувся Всесвітній фонд природи (WWF) листом від 14.01.2016 № 01 з проханням підтримати проведення в Україні 19 березня 2016 року всесвітньої кампанії Година Землі 2016.
Ця кампанія увінчалась безпрецедентним успіхом, який отримав високу всебічну оцінку і суспільне визнання у попередні роки. До неї приєдналися 7000 міст у 172 країнах зі всього світу.
Такий захід, окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, ставить наголос на необхідності щоденних дій кожного громадянина,  компанії та уряду у сфері енергоефективності, збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання ресурсів задля подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою. Це дасть можливість кожному громадянину України зробити свій внесок у поліпшення загальної екологічної ситуації.
Враховуючи вищезазначене, просимо вас підтримати ініціативу проведення зазначеної кампанії шляхом вимкнення світла та приладів о 20:30  19 березня 2016 року на 1 годину.

Мінприроди України висловлює надію на те, що акція Година Землі приверне увагу кожного громадянина до екологічного стану нашої країни. Це своєрідний заклик почати діяти, взяти на себе соціальну відповідальність і долучитися до спільної праці задля стійкого майбутнього людства.

понедельник, 8 февраля 2016 г.

Тиждень географії.

Традиційно в нашій школі другий тиждень лютого  проводиться тиждень географіі.
Мета : Розвивати стійкий  інтерес учнів  до  географії,  як  науки  і шкільного  предмету. Виховувати  патріотизм,  любов  до  рідного  краю. Розвивати  краєзнавчий  інтерес. Сприяти  формуванню  всебічно  розвиненої  особистості. Виховувати  любов  та  бережливе  ставлення  до  природи.

                            
 План проведення Тижня географії



 День тижня 
Заходи
Клас
1.
Понеділок
Повідомлення про порядок проведення Тижня географії.
Відкриття виставки тематичних газет "Усмішки різних широт."

6-9 класи
2.
Вівторок
Конкурс кросвордів і ребусів. Виступ агітбригади « Що в Україні най… най...»

4-5 класи
3.
Середа
"Земля - наш спільний дім".
Перегляд відеофільмів про унікальні природні об’єкти Поділля та Волині.

8-9 класи


4.
Четвер
Захист проектів на презентацій на тему природна спадщина під охороною ЮНЕСКО

Гра Брейн-ринг

  6-7   класи

5.
П'ятниця
Учнівська конференція «Екологічні проблеми України»
10-11 клас